05 Kwiecień 2023
Uczestnicy spotkania

Inauguracyjne posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Kępnie w kadencji 2023-2027

W środę, 5 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Kępnie odbyło się inauguracyjne posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Kępnie kadencji 2023-2027 - organu opiniodawczo-doradczego Starosty Kępińskiego w sprawach polityki rynku pracy. W trakcie posiedzenia Starosta Kępiński Robert Kieruzal wręczył akty powołania.
W skład Powiatowej Rady Rynku Pracy kadencji 2023-2027 weszli przedstawiciele związków zawodowych, pracodawców, organizacji pozarządowych oraz jednostek samorządu terytorialnego. Są to: Grzegorz Hadzik – reprezentujący samorząd gminy Trzcinica, Piotr Psikus – reprezentujący samorząd miasta i gminy Kępno, Adam Staszczyk – reprezentujący samorząd gminy Rychtal, Marek Wróbel – przedstawiciel pracodawców, Wiktor Gruszka, Justyna Krawczyńska i Sławomir Chudy - przedstawiciele związków zawodowych, Grzegorz Grzunka, Marta Dąbrowska-Sołtysik – przedstawiciele organizacji pozarządowych, Magdalena Berska i Maria Szubert – przedstawiciele społeczno-zawodowych organizacji rolników. Rada na posiedzeniu w głosowaniu jawnym, jednogłośnie dokonała wyboru Prezydium Rady: Przewodniczącym PRRP w Kępnie został wybrany Pan Wiktor Gruszka, natomiast Wiceprzewodniczącym Pan Grzegorz Grzunka. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy - Iwona Rataj, przedstawiła Radzie sprawozdanie z działalności Urzędu za 2022r., która pozytywnie została zaopiniowana przez Radę. Tematem posiedzenia było również zaopiniowanie wniosków o dofinansowanie kształcenia ustawicznego ze środków KFS złożonych przez jednostki organizacyjne powiatu. Wszystkie wnioski zostały jednogłośnie pozytywnie zaopiniowane. Ostatnim akcentem posiedzenia były wolne głosy i wnioski, w których członkowie Powiatowej Rady Rynku Pracy powierzyli swoje kompetencje, w obszarze opiniowania spraw należących do ich zadań, wyznaczonym członkom działającym w ramach Komisji Kwalifikacyjnej ds. Programów Rynku Pracy.