20 Grudzień 2019

W ubiegły czwartek 12 grudnia w ZSS w Słupi p. Kepnem odbył się już po raz dziewiąty Międzyszkolny Turniej Warcabowy.

Rozgrywki cieszyły się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 27 uczniów ze szkół specjalnych w: Borzęciczkach, Jarocinie, Ostrowie Wielkopolskim, Ostrzeszowie, Konarzewie, Pleszewie oraz Słupi pod Kępnem.

Puchar Starosty Kępińskiego dla najlepszej drużyny wywalczyli uczniowie z Zespołu Placówek Specjalnych w Pleszewie.

Po zaciętej i bardzo wyrównanej walce indywidualnej wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach. Najlepszymi graczami w kategorii do lat 13 zostali kolejno: Jakub Pera z Pleszewa, Fabian Piotrowiak z Borzęciczek, Eryk Skowroński z Jarocina. W grupie wiekowej powyżej lat 13 zwyciężył reprezentant Pleszewa Maciej Dajczak, miejsce drugie zajął Paweł Ruda z Ostrowa Wlkp, trzecie Dominik Róg ze Słupi pod Kępnem . Zwycięzcy otrzymali medale oraz nagrody z rąk pani wice -dyrektor Alicji Zimoch. Pozostali uczestnicy obdarowani zostali drobnymi upominkami, skorzystali z przygotowanego posiłku. W organizacji Turnieju wsparcie finansowe zapewnił Starosta Kępiński pan Robert Kieruzal

Udział w tego typu konkursach działa motywująco na uczniów, pozwala znacznie wyrównać ich szanse edukacyjne. Możliwość odniesienia sukcesu wpływa na podniesienie poczucia własnej wartości zarówno wśród rówieśników jak i w środowisku lokalnym.

Podobnie jak w latach poprzednich, imprezę przygotowali nauczyciele ZSS Bożena Pajkert, Leszek Żołędziewski oraz Andżelika Dudzic.