18 Lipiec 2023
Podpisanie umowy
W trakcie podpisania umowy
II etap inwestycji w Grębaninie - na starcie

We wtorek, 18 lipca została podpisana umowa na realizację II etapu prac związanych z rozbudową Oddziału Leczniczo - Rehabilitacyjnego w Grębaninie o nowy budynek wraz z łącznikiem i zagospodarowaniem terenu. Stosowną umowę parafowali Starosta Kępiński Robert Kieruzal i Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Kępińskiego Marcina Trojaka. Wykonawcą prac zgodnie z przeprowadzonym postępowaniem przetargowym będzie Kępińskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Handlu i Usług "PBK" Sp z o.o. Wartość zadania to 4.422.465,00 złotych.

Etap II obejmuje wykonanie robót budowlanych i wykończeniowych w obrębie piętra nowopowstałego oddziału, gdzie mieścić się będą m.in. 23 pokoje jedno, dwu i trzyosobowe z łazienkami dla 48 pacjentów. Na piętrze mieścić się będą również 3 pomieszczenia izolatki, dyżurka pielęgniarska z pokojem przygotowawczym, pomieszczenia magazynowe i porządkowe. Całość uzupełni świetlica i kuchenka oddziałowa z aneksem kuchennym dla pacjentów.

Warto dodać, że obecnie dobiega końca realizacja I etapu tej inwestycji, obejmująca budowę obiektu i prace wykończeniowe w obrębie parteru. Prace związane z II etapem zakończą się jeszcze przed końcem tego roku.

Podpisanie umowy na realizację II etapu to następstwo Zarządzenia Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Zgodnie z nim Powiat Kępiński otrzymał z ogólnej rezerwy budżetowej środki finansowe w wysokości 2 700 000,00 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie drugiego etapu tej inwestycji.