28 Czerwiec 2023
W trakcie podpisania umowy
Budowa szpitala w Grębaninie
II etap budowy w Grębaninie dofinansowany

W środę, 28 czerwca została podpisana umowa na dofinansowanie realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Rozbudowa Oddziału Leczniczo- Rehabilitacyjnego w Grębaninie o nowy budynek wraz z łącznikiem i zagospodarowaniem terenu – etap II”. Umowę parafowali Starosta Kępiński Robert Kieruzal i Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, w kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Kępińskiego Marcina Trojaka.
Umowa to następstwo Zarządzenia nr 185 Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Zgodnie z nim Powiat Kępiński otrzymał z ogólnej rezerwy budżetowej środki finansowe w wysokości 2 700 000,00 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie drugiego etapu tej inwestycji.
Etap II obejmuje wykonanie robót budowlanych i wykończeniowych w obrębie piętra nowopowstałego oddziału, gdzie mieścić się będą m.in. 23 pokoje jedno, dwu i trzyosobowe z łazienkami dla 48 pacjentów. Na piętrze mieścić się będą również 3 pomieszczenia izolatki, dyżurka pielęgniarska z pokojem przygotowawczym, pomieszczenia magazynowe i porządkowe. Całość uzupełni świetlica i kuchenka oddziałowa z aneksem kuchennym dla pacjentów.
Warto dodać, że obecnie dobiega końca I etap tej inwestycji, obejmujący budowę obiektu i prace wykończeniowe w obrębie parteru.
Przyznanie środków w ramach rezerwy budżetu państwa pozwoli Powiatowi Kępińskiemu zakończyć realizację całości zadania do końca tego roku, co znacząco skróci czas realizacji inwestycji.

Finalnie w Grębaninie do dyspozycji pacjentów oddany zostanie nowy, odpowiadającym potrzebom pacjentów, komfortowy budynek oddziału. Obecnie trwa procedura przetargowa, której celem jest wyłonienie wykonawcy II etapu.