02 Luty 2015
W dniu 31 stycznia 2015 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem odbył się II Powiatowy Bal Karnawałowy dla dzieci niepełnosprawnych „W Lodowej Krainie”. W wydarzeniu tym uczestniczył m.in. Starosta Kępiński Witold Jankowski.

W tej edycji imprezy uczestniczyło około 200 dzieci z terenu powiatu kępińskiego. Wśród nich były nawet kilkulatki objęte wczesnym wspomaganiem, które zostało uruchomione w ZSS w Słupi pod Kępnem od września ubiegłego roku. Dzieciom towarzyszyli w zabawie rodzice, rodzeństwo, a nawet babcie i dziadkowie.

Do „Krainy lodu”, w którą dzięki przepięknej dekoracji zamieniła się sala gimnastyczna i cały parter szkoły przybyła, powitana przez szambelana, Królowa Śniegu wraz ze swoim orszakiem. To ona wzbudzała sporo pozytywnych emocji. Wspaniała Królowa siedziała w saniach i podziwiała stroje karnawałowe dzieci i dorosłych, którzy w ten sposób włączyli się do zabawy. Imprezę uświetnili swoim występem profesjonalni aktorzy, którzy przybyli do Słupi z samego Krakowa. Przygotowali oni dla dzieci specjalną etiudę teatralną.

Integracja przez zabawę pokazała nie po raz pierwszy jak ważna jest kontynuacja takich działań i ile radości przynosi dzieciom. Swojego podziwu, nie tylko dla dzieci ale i nauczycieli, którzy bardzo aktywnie i z sercem, jak zwykle włączyli się w organizację imprezy, nie krył Starosta Kępiński Witold Jankowski, który oprócz wsparcia finansowego przywiózł także słodycze dla uczestników tego niecodziennego wydarzenia. Życzenia wspaniałej zabawy oraz kosz słodkich pyszności dzieci otrzymały również od Poseł na Sejm RP Bożeny Henczycy i Senator RP Andżeliki Możdżanowskiej.

Przy wspanialej muzyce, słodkich upominkach i cudownej atmosferze dzieci bawiły się aż do samego końca balu. Duże zaangażowanie w przygotowanie balu włożyli oczywiście wszyscy pracownicy szkoły i rodzice uczestniczących w tym wydarzeniu dzieci.

Kolejny Powiatowy Bal Karnawałowy dla dzieci niepełnosprawnych już za rok.

II Powiatowy Bal Karnawałowy dla dzieci niepełnosprawnych „W Lodowej Krainie”II Powiatowy Bal Karnawałowy dla dzieci niepełnosprawnych „W Lodowej Krainie”

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.