07 Kwiecień 2009

6 kwietnia 2009 roku został zorganizowany  I Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu kępińskiego.
Organizatorem konkursu był Starosta Kępiński Jerzy Trzmiel oraz doradca metodyczny dla nauczycieli matematyki szkół Ponadgimnazjalnych Marek Koliński.
Finał odbył się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie.
Celem konkursu jest propagowanie wiedzy matematycznej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz kształcenie logicznego myślenia młodzieży. Obowiązkowa matura z matematyki oraz zapotrzebowanie rynku pracy na absolwentów szkół politechnicznych skłania młodzież do aktywnego i efektywnego przygotowania do czekającej matury. Etap szkolny konkursu polegał na  rozwiązywaniu zadań przesłanych przez organizatorów.
Do finału przystąpiło 12 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu kępińskiego. Uczniowie w czasie 60 minut mieli rozwiązać cztery zadania.
Komisja pod przewodnictwem Marka Kolińskiego -doradcy metodycznego nauczycieli matematyki wyłoniła laureatów:

1. Anita Rachlak – Liceum Ogólnokształcące Nr I
2. Tomasz  Bagiński – Liceum Ogólnokształcące Nr I
3. Agnieszka Sobczak – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupi pod Kępnem

Na uroczystość wręczenia nagród przybyli: Starosta Kępiński Jerzy Trzmiel, Wicestarosta Kępiński Zenon Kasprzak oraz Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Andrzej Jóźwik. Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk przybyłych atrakcyjne upominki – m.in. Encyklopedię multimedialną PWN „ Matematyka”  oraz pendrive, a mistrzowie matematyki atrakcyjne nagrody rzeczowe.
W czasie sprawdzania prac konkursowych uczniowie uczestniczyli w warsztatach matematycznych prowadzonych przez nauczycielki matematyki w ZSP Nr 1 Katarzynę Grabicką i Sylwię Waliszewską.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży i będzie kontynuowany w latach następnych.