16 Styczeń 2009

W dniu 15 stycznia 2009 roku w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie odbyło się posiedzenie członków komisji konkursowej nagrody Gospodarczo – Samorządowy HIT Wielkopolski. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w niedziele 1 lutego 2009r. w Auli UAM w Poznaniu. Podczas styczniowych posiedzeń kapituła oceniała zgłoszenia zakwalifikowane do finału w poszczególnych okręgach (pilskim, poznańskim, leszczyńskim, konińskim i kaliskim). Podczas  posiedzeń  członkowie komisji przedstawiają rezultaty wizytacji, których celem była weryfikacja poszczególnych zgłoszeń. Pierwsze wizytacje zaczęły się już we wrześniu 2008r.  W finałowej stawce znalazły się firmy i samorządy wielkopolski, które spełniają założenia nagrody HIT. W roku bieżącym pula nagród zostało rozbudowana. Oprócz nominacji i tytułów HIT wielokrotni laureaci wcześniejszych konkursów mogą uzyskać nagrodę szczególną : Tytuł Kryształowy HIT i Rubinowy HIT.
W tym roku szczególnie zaznaczyły swoją działalność samorządy terytorialne. Zdołały one wyłonić własne władze na tyle efektywnie, że zasługują na HIT –a. Pod lupę kapituły konkursu trafiają jednak tylko najcenniejsze osiągnięcia , wyrastające bardzo wysoko ponad ogólnopolską średnią. Oceny konkursowych zgłoszeń dokonują wieloosobowe gremia złożone ze starostów lub ich przedstawicieli, reprezentantów izb gospodarczych, rzemieślniczych, rolniczych, agencji rozwoju regionalnego, ośrodków doradztwa rolniczego organizatorów. Członkowie kapituły biorą na siebie imienną odpowiedzialność za werdykt, a szerokie spektrum ich merytorycznych kompetencji gwarantuje niemal tomograficzną skrupulatność oglądu walorów każdego zgłoszenia