01 Kwiecień 2009

31 marca  w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego odbył się X Powiatowy Festiwal Teatralny pod hasłem „Nie tylko „Tango” Poznajemy inne dramaty S.Mrożka”. Corocznie organizowany przegląd teatralny ma na celu prezentację widowisk teatralnych przygotowanych przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu.  Organizatorem festiwalu była Dyrekcja oraz Rada Samorządu Uczniowskiego LO Nr I. Nagrody ufundował Starosta Kępiński Jerzy Trzmiel. Kryterium oceny jakim poddawani byli wykonawcy to dobór repertuaru, gra aktorska, oryginalność inscenizacji oraz reżyseria.
I miejsce  zajął Tomasz Bagiński z LO Nr I za sztukę p.n. „Polowanie na lisa”,

II miejsce Zbigniew Górski Reżyser „Męczeństwa…” z ZSP w Słupi,

III miejsce Marta Olejnik, Martyna Klimecka z LO Nr I reżyserujące sztukę p.n. „Rzeźnia”.
W trakcie festiwalu przyznano także nagrody za wyróżniającą się grę aktorską. Nagrodę otrzymali: Marta Olejnik z LO nr I, Mariusz Najdek z ZSP Nr 1, Bartosz Paczkowski z ZSP w Słupi, Jacek Grzesiak z ZSP Nr 2 oraz Maciej Mazurkiewicz z LO NR I w Kępnie.