04 Maj 2020
Starosta Robert Kieruzal, Wicestarosta Alicja Śniegocka oraz Zastępca KPPSP w Kępnie przed siedzibą KPPSP w Kępnie
Starosta Robert Kieruzal, Wicestarosta Alicja Śniegocka oraz Zastępca KPPSP w Kępnie Jarosłąw Kucharzak przed siedzibą KPPSP w Kępnie
Starosta Robert Kieruzal, Wicestarosta Alicja Śniegocka oraz Zastępca Komendata PSP w Kępnie Jarosław Kucharzak w siedzibie Straży PSP w Kępnie
Starosta Robert Kieruzal, Wicestarosta Alicja Śniegocka oraz Zastępca Komendata KPPSP w Kępnie Jarosław Kucharzak w siedzibie KPPSP w Kępnie
W poniedziałkowy poranek 4 maja do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej                  w Kępnie udali się starosta Robert Kieruzal          oraz wicestarosta Alicja Śniegocka.

Powodem wizyty jest obchodzony 4 maja dzień strażaka. Starostowie złożyli strażakom zarówno tym zawodowym zatrudnionym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie jak i wszystkim druhom zrzeszonym na terenie naszego powiatu w blisko 60 jednostkach  ochotniczej straży pożarnej życzenia z okazji ich święta.

Strażacy codziennie ryzykują zdrowie i życie, niosąc pomoc podczas pożarów, ale również wypadków drogowych czy powodzi.

W Polsce od 2003 roku Dzień Strażaka obchodzony jest jako święto zawodowe, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.