27 Styczeń 2022
Przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy Wiktor Gruszka, Dyrektor PUP Iwona Rataj, Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Alicja Śniegocka
Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia

Już 12 rok z kolei, 27 stycznia obchodzony jest Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Święto to upamiętnia początek polskich służb zatrudnienia, który nastąpił w 1919 roku na podstawie dekretu Naczelnika Państwa - Józefa Piłsudskiego o utworzeniu Państwowych Urzędów Pośrednictwa Pracy, będących ważnym instrumentem walki z bezrobociem.

Z tej okazji Starosta Kępiński – Robert Kieruzal oraz Wicestarosta Alicja Śniegocka w imieniu władz samorządowych oraz Przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy - Wiktor Gruszka złożyli życzenia i gratulacje za pośrednictwem Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Iwony Rataj dla pracowników urzędu pracy w Kępnie za profesjonalizm, zaangażowanie i odpowiedzialność, przez co niejednokrotnie kępiński PUP znalazł uznanie w wielu rankingach oraz konkursach. Starosta przekazał serdeczne podziękowania za trud i pracę włożoną w pomoc osobom poszukującym zatrudnienia, życząc, aby wykonywane obowiązki przynosiły radość, a praca na rzecz drugiego człowieka była powodem do satysfakcji i motywacją do dalszych działań. Starosta wyraził wdzięczność za działania podjęte w celu poprawy sytuacji na rynku pracy w naszym rejonie, zwłaszcza w okresie pandemii Covid-19. Starosta wraz z Wicestarostą życzyli sukcesów w pracy zawodowej,  a także by za sukcesami w sferze profesjonalnej szło zadowolenie i szczęście w życiu osobistym oraz rodzinnym.

Podsumowując spotkanie Dyrektor PUP Iwona Rataj – podziękowała Gościom za udział w tym szczególnym dniu oraz za ciepłe i życzliwe słowa skierowane do pracowników urzędu pracy. Iwona Rataj podzieliła się swoimi refleksjami na temat codziennej pracy wszystkich pracowników zwłaszcza w dobie szczególnych wyzwań i nowych standardów pracy, podkreślając, że swoją pracą służymy wszystkim klientom i partnerom rynku pracy wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom i wysokim wymaganiom.