21 Sierpień 2023
Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka oraz Starostowie Dożynkowi: Aneta i Łukasz Uruscy
Korowód Dożynkowy
 Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka w trakcie przemówienia
Starosta Kępiński Robert Kieruzal podczas przemówienia
W trakcie mszy polowej
W trakcie wydarzenia
W trakcie animacji dla dzieci
W trakcie konkurencji
Starosta Kępiński Robert Kieruzal podczas konkurencji
Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wójt Gminy Rychtal adam Staszczyk, Wójt Gminy Bralin Piotr Hołoś, Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik
Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wójt Gminy Rychtal Adam Staszczyk, Wójt Gminy Bralin Piotr Hołoś, Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik
W trakcie dożynek
W trakcie wydarzenia
Jorrgus podczas występu
W trakcie koncertu Jorrgusa
Anna Lis Przedstawiciel Biura Poselskiego Andżeliki Możdżanowskiej Poseł do parlamentu Europejskiego i Starostwowie Dożynkowi
Dożynki Powiatowo-Gminne

W sobotę, 19 sierpnia w Skoroszowie odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne.

Święto Plonów rozpoczął przejazd Korowodu Dożynkowego z rynku w Rychtalu na boisko sportowe w Skoroszowie, gdzie odprawiona została uroczysta msza polowa.

Następnie odbyły się uroczystości dożynkowe, w trakcie których Starostowie Dożynkowi Aneta i Łukasz Uruscy przekazali na ręce Starosty Kępińskiego Roberta Kieruzala i wójta Gminy Rychtal Adama Staszczyka pierwszy wypieczony z tegorocznych zbiorów chleb.

W trakcie dożynek odbył się Turniej Gmin Powiatu Kępińskiego, prowadzony przez Piotra Nasiadka- gminnego koordynatora sportu. W zmaganiach udział wzięli zawodnicy z czterech gmin: Trzcinica, Bralin, Baranów i Rychtal. Organizatorzy nie mogli zapomnieć o najmłodszych- przygotowano dla nich wiele atrakcji.

Gwiazdą wieczoru był Jorrgus ,który zapewnił publiczności wyśmienitą zabawę!

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację dożynek.