13 Wrzesień 2023
W trakcie wydarzenia
Dofinansowanie na zakup ambulansu dla SPZOZ w Kępnie

W poniedziałek, 11 września Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński w obecności Minister Zdrowia Katarzyny Sójki podpisał umowę z Beatą Andrzejewską - dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie na dofinansowanie w kwocie 600 000 złotych zakupu ambulansu wraz z wyposażeniem.

Zadanie zostanie sfinansowane środkami z rezerwy ogólnej budżetu państwa w formie dotacji celowej.

Jak podkreśla Starosta Kępiński Robert Kieruzal kępiński szpital otrzymał środki na uzupełnienie taboru karetek. Nasz szpital w geście solidarności przekazał jeden z dotychczas użytkowanych ambulansów  na rzecz służb medycznych w Ukrainie nikt nie oczekiwał żadnej rekompensaty. Liczyła się przede wszystkim chęć niesienia pomocy i wsparcia dla narodu ukraińskiego, podobnie jak nasz szpital postąpiły również jednostki medyczne  z Ostrowa Wielkopolskiego oraz Środy Wielkopolskiej. Bardzo cieszy fakt, ze ten gest został zauważony, że dobro wraca i teraz kępiński szpital zyska nowy pojazd, który w naszych warunkach jest bardzo potrzebny.

Zgodnie z podpisaną umową środki przeznaczone zostaną na zakup ambulansu sanitarnego typu "C" systemowego specjalnego wraz z wyposażeniem.