10 Kwiecień 2020
Samochód dla SPZOZ
Na zdjęciu: Przedstawiciele Polskiego Związku Łowieckiego, Starosta Robert Kieruzal, Wicestarosta Alicja Śniegocka, Poseł do Europarlamentu Andżelika Możdżanowska, Dyrektor SPZOZ Beata Andrzejewska oraz Ratownik medyczny
Przedstawiciele Polskiego Związku Łowieckiego

W piątek 10 kwietnia Starosta Kępiński Robert Kieruzal oraz Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka wzięli udział w przekazaniu ambulansu sanitarnego zakupionego przez myśliwych na rzecz Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie. Inicjatorką akcji "Zestrzelimy koronawirusa" była Andżelika Możdżanowska – poseł do Parlamentu Europejskiego, wiceprzewodnicząca intergrupy ds. łowiectwa w Parlamencie Europejskim.

Brać myśliwska przekazała zespołowi medycznemu szpitala w Kępnie ambulans. Środki na ten cel w wysokości ponad 100 000 złotych zebrano      w ramach trwającej akcji pn. "Zestrzelimy koronawirusa". Inicjatorką przedsięwzięcia była poseł Andżelika Możdżanowska.                                               W dwa tygodnie udało się zebrać środki, zakupić i przekazać nowy ambulans. Umożliwi on bezpieczeństwo pracy personelowi medycznemu pobierającemu próbki na obecność koronawirusa. Zespół pracuje przez całą dobę na obszarze całej Wielkopolski. Do tej pory zespół pobrał         600 próbek do badań. Po zakończeniu epidemii pojazd będzie służył do transportu krwi.