05 Maj 2009

29 kwietnia Rada Powiatu Kępińskiego podjęła uchwałę w sprawie założenia placówki kształcenia ustawicznego pod nazwą Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kępnie. Centrum daje możliwość uzupełnienia i poszerzenia oferty kształcenia dla dorosłych. Pozwoli szkole prowadzić także działalność kursową, co stworzy możliwość na realizację obowiązku nauki w formie pozaszkolnej.
Da także szansę na szybką rekwalifikację kadr pod kątem potrzeb rynku pracy. W tym celu placówka będzie współpracowała z podobnymi jednostkami w kraju i za granicą, z powiatowymi urzędami pracy oraz pracodawcami. Słuchacze centrum będą mogli uzyskać dodatkowe kwalifikacje i umiejętności, wychodzące poza ramy programowe.
W skład centrum wejdą szkoły dla dorosłych: Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące, Technikum Uzupełniające i Szkoła Policealna. Kolejną uchwałą Centrum zostało włączone w struktury Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie przy ul. Przemysłowej. Stad automatycznie dyrektorem Centrum jest dyrektor ZSP Nr 2. Baza, obsługa i administracja będzie zapewniona również przez ZSP Nr 2. W związku z tym powiat jako organ prowadzący nie poniesie dodatkowych kosztów poza drobnymi wydatkami na pieczęcie i tablice informacyjne.
Szkoła poprzez Centrum będzie mogła zarabiać dodatkowe środki prowadząc dodatkową działalność kursową. Założenie placówki kształcenia ustawicznego, która docelowo będzie funkcjonowała na bazie nowo pozyskanego obiektu obok głównego budynku szkoły stwarza szansę na pozyskanie środków zewnętrznych na remont budynku i przygotowanie w nim pracowni zawodowych. Zgodnie z ustawą o systemie oświaty powiat uzyskał zgodę Kuratora Wielkopolskiego na włączenie centrum w skład zespołu.