02 Marzec 2022
Wręczenie nagród
Przygotowania do startu Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Uczestnicy Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Dyrektor LO Nr 1 w Kępnie Danuta Stefańska, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka
Dyrektor LO Nr I w Kępnie Danuta Stefańska, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka
Wicestarosta Kepiński Alicja Śniegocka
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie uczcili pamięć żołnierzy wyklętych biorąc udział w biegu pamięci.  W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej w szkołach w całej Polsce odbyły się biegi na dystansie 1963 metrów. Długość biegu to odwołanie do roku w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.
Bieg jest formą włączenia społeczności szkolnych w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy.

Bieg „Tropem Wilczym” obchodzi w 2022 roku swoje dziesięciolecie. Z roku na rok projekt gromadzi coraz więcej osób, które żywo interesują się historią Żołnierzy Wyklętych, dlatego obecnie jest to jedno z największym tego typu przedsięwzięć sportowo-edukacyjnych w Polsce. W 2020 roku bieg zgromadził aż 75 tysięcy biegaczy w 370 lokalizacjach.  W kolejnym 2021 roku, z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa związanych z sytuacją pandemiczną, udało się zorganizować bieg dla 66 tysięcy osób w 290 lokalizacjach. W tym roku do miejsc organizacji biegu dołączyło również Liceum Ogólnokształcące Nr I w Kępnie.