19 Wrzesień 2023
4,2 mln zł dofinansowania dla Powiatu Kępińskiego na remont DPS w Rzetni oraz zakup wyposażenia dla Oddziału Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Grębaninie
4.200.00 złotych dofinansowania w ramach Programu Polski Ład

Powiat Kępiński pozyskał 4.200.00 złotych dofinansowania w ramach Programu Polski Ład.

Na zakres dofinansowanego wniosku składają się dwa zadania.

Pierwsze z nich obejmuje zakup wyposażenia, mebli medycznych i niemedycznych oraz sprzętu medycznego dla nowego budynku Oddziału Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Grębaninie.

Drugie z zadań zakłada remont budynków stanowiących siedzibę Domu Pomocy Społecznej w Rzetni w tym wymiana źródeł ciepła wraz z częścią instalacji centralnego ogrzewania, montaż instalacji fotowoltaicznej 40 KW wraz z magazynem energii, modernizacja zasilania rezerwowego – wymiana agregatu prądotwórczego, remont pokoi i łazienek dla mieszkańców DPS, modernizacja instalacji sygnalizacji pożaru oraz wymiana centrali sygnalizacji pożaru.