29 Kwiecień 2020
Starosta Robert Kieruzal, dyrekto ZSP Nr 1 w Kępnie Bogumiła Drobina, wicestarosta Alicja Śniegocka w trakcie przekazania sprzętu w ramach programu
Starosta Robert Kieruzal, dyrektor ZSP Nr 1 w Kępnie Bogumiła Drobina, przedstawiciel firmy dostawcy sprzętu Małgorzata Andrzejczak-Krzywda, wicestarosta Alicja Śniegocka w trakcie przekazania sprzętu w ramach programu "Zdalna Szkoła"
Dyrektor ZSP Nr 2 w Kępnie Barbara Howis,wicestarosta Alicja Śniegocka, starosta Robert Kieruzal w trakcie przekazania sprzętu w ramach programu
Dyrektor ZSP Nr 2 w Kępnie Barbara Howis, wicestarosta Alicja Śniegocka, starosta Robert Kieruzal w trakcie przekazania sprzętu w ramach programu "Zdalna Szkoła"
Wicestarosta Alicja Śniegocka, dyrektor LO Nr I w Kępnie Danuta Stefańska, starosta Robert Kieruzal w trakcie przekazania sprzętu w ramach programu "Zdalna Szkoła"
Starosta Robert Kieruzal, dyrektor ZSS w Słupi pod Kępnem Alicja Zimoch, wicestarosta Alicja Śniegocka
Starosta Robert Kieruzal, wicedyrektor ZSS w Słupi pod Kępnem Alicja Zimoch, wicestarosta Alicja Śniegocka w trakcie przekazania sprzetu w ramach programu "Zdalna Szkoła"

W ramach dofinansowania z programu „Zdalna Szkoła” zakupionych zostało 26 laptopów. Otrzymają je uczniowie czterech szkół zarządzanych przez Powiat Kępiński. Koszt zadania w kwocie 80 000 złotych w całości pokryty został z dotacji przyznanej Powiatowi Kępińskiemu w ramach programu „Zdalna Szkoła”.

W środę 29 kwietnia starosta Robert Kieruzal i wicestarosta Alicja Śniegocka przekazali zakupiony sprzęt komputerowy dyrektorom poszczególnych szkół. 11 laptopów trafiło do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie, 8 sztuk przekazanych zostało do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Kępnie, 6 sztuk do Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie, 1 komputer zasili zasoby Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem.

Komputery zgodnie z ideą programu „Zdalna Szkoła” mają wspomóc kształcenie na odległość uczniów w związku z epidemią koronawirusa                i wyłączeniem z tego powodu funkcjonowania szkół. Otrzymają je uczniowie wymagający takiego wsparcia.