03 Czerwiec 2019

W poniedziałek 3 czerwca br. starosta Robert Kieruzal oraz wicestarosta Alicja Śniegocka spotkali się z dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie - Danutą Stefańską.

Jednym z tematów poruszonych w trakcie spotkania jest obchodzone w tym roku 25-lecie partnerskiej współpracy Liceum Ogólnokształcące Nr I w Kępnie im. mjra. Henryka Sucharskiego z Gymnasium Urlicianum w Aurich. Przez ćwierć wieku obie szkoły zrealizowały szereg wspólnych projektów, korzystając przy ich realizacji m. in. ze środków programu Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM), którego celem jest inicjowanie współpracy młodych Polaków i Niemców.

Dodajmy, że PNWM dotuje spotkania młodzieży tak różnorodne w tematyce i formie, jak różnorodne są zainteresowania młodych ludzi – od warsztatów teatralnych przez międzyszkolne projekty ekologiczne po mecze hokeja na trawie. Dla organizatorów tych spotkań – nauczycieli, pedagogów i animatorów – PNWM przeprowadza szkolenia, konferencje i seminaria oraz wydaje publikacje.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz