26 Kwiecień 2024
Kępno, ul. Kościuszki
Domasłów
Kepno, ul. Wiosny Ludów
Z myślą o bezpieczeństwie pieszych

Powiat Kępiński prowadzi obecnie prace związane z modernizacją sześciu przejść dla pieszych zlokalizowanych w obrębie dróg powiatowych. Ich przebudowa możliwa jest dzięki pozyskanej przez powiat dotacji ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Trzy z obecnie realizowanych zadań zlokalizowanych jest na obszarze Kępna. Są to dwa przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Wiosny Ludów i Sienkiewicza oraz przejście dla pieszych przy wjeździe na ulicę Kościuszki. Kolejne przejścia zlokalizowane są przy drogach powiatowych w Myjomicach w pobliżu szkoły podstawowej, w Domasłowie na wysokości cmentarza oraz Kuźnicy Trzcińskiej, gdzie zakres prac obok przebudowy przejścia dla pieszych, zakłada dodatkowo budowę chodnika.

We wszystkich wymienionych lokalizacjach w obrębie przejść wykonywana jest nowa nawierzchnia, pojawi się oświetlenie dedykowane, co znacząco poprawi widoczność pieszych w obrębie przejścia, wprowadzone zostały również rozwiązania ułatwiające poruszanie się osób z niepełnosprawnościami poprzez odpowiednie zaniżenie krawężników, wprowadzono linie naprowadzające ułatwiające poruszanie się osób niewidzących lub słabowidzących.